Srna pogodio za pobjedu nad Vojvodinom i plasman na F4 SEHA Gazprom lige!
Objavljeno: 17. 08. 2022 - 8:12

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb izborili su nastup na završnom turniru SEHA Gazprom lige, nakon što su u četvrtfinalnom dvoboju svladali rukometaše Vojvodine rezultatom 23:24 (12:16).

U neobičnom četvrtfinalu, koje se igralo u sportskoj dvorani Slana Bara u Novom Sadu i to na način da pobjednik jedne utakmice dobiva vizu za završni turnir, puleni trenera Ivice Obrvana opravdali su ulogu favorita i svladali deseterostruke prvake Srbije pred njihovim navijačima.

Za dvoboj u gradu na Dunavu hrvatski trener Obrvan nije mogao računati na usluge Vuke Borozana (rekonvalescent nakon preboljene korone), Aleksa Kavčića (rekonvalescent nakon operacije ramena), Gabriela Buvinića (lakša ozljeda zadnje lože) i Mateja Mandića (operacija). Na tribinama su ostale mlade snage Paolo Kraljević i Tin Tomljanović.

Prvo poluvrijeme

Prvu službenu utakmicu nove sezone Zagrebaši su otvorili u sastavu Slavić na vratima, Musa na pivotu, Čupić i Dibirov na krilima te s vanjskom linijom Klis-Srna-Klarica. U fazi obrane ulazio je Jakov Gojun umjesto Edina Klisa.

Hrvatski prvak otvorio je susret s pogocima izvana, preko Klarice i Srne te tako poveo s 0:2, a u 4. minuti domaćin je uzvratio preko povratnika u svoje redove Živana Pešića koji veže dva pogotka i poravnava rezultat.

Prvo vodstvo domaćina uslijedilo je u 5. minuti nakon pogotka Grozdanića s lijevog krila, a već u sljedećem napadu Čupić je uspješan s linije sedam metara za novo poravnanje 3:3.

Narednih pet minuta igralo se gol za gol, pa tako u 10. minuti na semaforu stoji rezultat 5:5.

Novih +2 u korist najboljeg hrvatskog kluba vidjeli smo u 13. minuti, nakon sjajne suradnje Zvonimira Srne koji je u obrani presjekao jednu loptu, te Luke Lovre Klarice koji je na njegovu asistenciju silovito zakucao iz kontre u mrežu hrvatskog vratara Frana Lučina.

Za prvih +3 Zagreba, s krila je u 15. minuti pogodio sjajni Timur Dibirov, a minutu kasnije iz kontre je poentirao i Zvone Srna za 5:9 vodstvo PPD Zagreba.

U 20. minuti Srna je sjajnim pasom pronašao kapetana Jakova Gojuna na crti, a ovaj pogađa za prvih +5 hrvatskog prvaka. Na semaforu u 20. minuti stoji rezultat 7:12, a trener domaćina Boris Rojević pozvao je minutu predaha.

Minuta predaha srpskog stratega djelomično je urodila plodom, jer nakon iste Vojvođani rade seriju 2:0 i smanjuju zaostatak na 9:12.

Trener PPD Zagreba potom osvježava ekipu uvođenjem nekih novih lica. Na srednjem je vanjskom tako Karpo Sirotić, dok je na desnom mađarski reprezentativac Csaba Leimeter. Umjesto Željka Muse na pivotu je Nikola Grahovac, a na poziciji lijevog vanjskog izmjenjuju se Klis i Srna. Od početnih sedam, u igri su još vratar Slavić te krila Čupić i Dibirov.

U 28. minuti, nakon sjajne obrane Slavića i još bolje dijagonalne asistencije preko cijelog terena Ivana Čupića, za novih +5 (11:16) pogađa Timur Dibirov.

Prvih 30 minuta igre završeno je pogotkom s krila još jednog povratnika u redove Vojvodine, Miloša Grozdanića koji je poentirao za 12:16 rezultat na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme

Furiozno otvaranje drugog poluvremena od strane domaćina. Već u uvodnih deset minuta stigli su Novosađani vodstvo Zagreba i utakmicu opet učinili krajnje neizvjesnom.

Razbranio se Fran Lučin na vratima Vojvodine, probudila se i sjajna publika u Slanoj Bari i u 44. minuti, pri minimalnom vodstvu Zagreba 18:19, trener Ivica Obrvan zove minutu predaha.

Ipak, to nije urodilo plodom, a pri isteku 45. minute Miloš Grozdanić pogađa iz sedmerca za erupciju oduševljenja u sportskoj dvorani Slana Bara.

U 49. minuti, nakon što je Barys Pukhouski napravio korake, Željko Musa sjajno nalazi Ivana Čupića u kontri i Zagreb opet prelazi u vodstvo. Minutu kasnije Čupić je bio u ulozi asistenta, a Dibirov uspješnog realizatora kontre i hrvatski su prvaci malo odahnuli pri vodstvu 19:21.

U 55. minuti odlično su kombinirali igrači vanjske linije Zagreba Karpo Sirotić i Zvone Srna, a sve je to sjajnim pogotkom nakon križanja zaključio Luka Lovre Klarica koji je u jednom trenutku morao i do svlačionice jer mu je ispala očna leća.

U posljednje tri minute ušlo se s prednošću hrvatskog prvaka rezultatom 21:23, a minutu kasnije za novu provalu oduševljenja u dvorani pobrinuo se Barys Pukhouski koji je iz kontre poentirao za 22:23.

Fran Lučin potom brani pokušaj Dibirova s krila, a trener domaćina Boris Rojević zove minutu predaha 90 sekundi prije kraja utakmice.

Sjajno su Vojvođani odigrali zamišljenu akciju na Pešića na crti, ali još je bolje čisti zicer srpskom kružnom napadaču obranio Aljaž Panjtar. Nažalost po Zagrebaše lopta se odbila domaćinima, a nakon što su izveli golmana, s krila je pogodio Darko Milenković za izjednačenje 23:23.

Ivica Obrvan pozvao je minutu predaha, a u posljednjih 16 sekundi hrvatski su rukometni prvaci također izveli golmana. Na koncu, Zvonimir Srna iz koraka pogađa za pobjedu Zagreba sedam sekundi prije kraja susreta.

Slijedi pripremni turnir u mađarskoj Tatabanyi

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb nastup je na pripremnom turniru u mađarskoj Tatabanyi. Već u petak, 19. kolovoza najbolji će hrvatski rukometaši odigrati polufinalni dvoboj s domaćom Tatabanyom, dok će se u drugom polufinalu sastati Telekom Veszprem i Wisla iz Plocka.

U subotu, 20. kolovoza ove će četiri momčadi razigravati za pozicije, ovisno o plasmanu u petak.

RK Vojvodina – PPD Zagreb 23:24 (12:16)

Slana Bara: 600 gledatelja

Suci: Boris Mandak i Mario Rudinsky (Slovačka)

SEHA delegat: Jan Rudinsky (Slovačka)

RK Vojvodina: Lučin 5 obrana; Vasić 1, Kovačević 1, Milić 1, Mašić, Pribak, Vukovljak, Tasić, Kurtes 1, Milenković 2, Savić 2, Rađenović 3, Pešić 4, Marković, Grozdanić 4, Pukhouski 4

Trener: Boris Rojević

PPD Zagreb: Slavić 8 obrana, Panjtar 3 obrane; Milić, Ćavar, Faljić, Klarica 4, Gojun 1, Srna 5, Klis, Musa 1, Sirotić 1, Matanović, Čupić 6, Dibirov 4, Leimeter 2, Grahovac

Trener: Ivica Obrvan

  Povratak na sve vijesti