Zagrebaši pokleknuli u Danskoj, odluka o prolasku skupine pada sutra u Portu
Objavljeno: 01. 03. 2023 - 10:34

U posljednjem kolu grupne faze Machineseeker EHF Lige prvaka, rukometaši PPD Zagreba su u srijedu navečer u Danskoj poraženi od GOG-a 33:29. Zagrebaše je sa osam pogodaka predvodio Timur Dibirov, dok je kod GOG-a pet puta precizan bio Simon Pytlick. 'Lavovi' sada čekaju utakmicu Porta i Wisle koje je na rasporedu sutra u Portugalu. Svaki ishod osim pobjede poljske momčadi vodi PPD Zagreb u sljedeću fazu natjecanja u Machineseeker EHF Ligi prvaka.

Zagrebaši relativno dobro otvaraju susret i drže priključak sve do sredine prvog poluvremena i rezultata 9:8. Nakon toga obrana danske momčadi postaje puno bolja i pokretljivija, domaćini kradu nekoliko lopti, savršeno odrađuju napadačku tranziciju po kojoj su poznati i završavaju prvi dio serijom 11:3 za velikih 20:12 nakon prvih 30 minuta.

GOG na početku nastavka igra u istom tempu i održava veliku prednost sve do 29:20 kada trener domaće momčadi koristi priliku da dodatno rotira svoje igrače što 'Lavovi' sjajno koriste te nakon nekoliko obrana Aljaža Panjtara i brzih pogodaka Paola Kraljevića stižu do 'samo' -3 (30:27). Ipak, više od toga jednostavno nije išlo te se ostvarena prednost danske momčadi u prvom dijelu nažalost pokazala ključnom u ovoj utakmici.  

Na kraju 33:29 za GOG koji je u ovoj utakmici napadački predvodio sjajni Simon Pytlick sa pet pogodaka, dok je Jerry Tollbring dodao četiri. Kod Zagrebaša osam pogodaka Timura Dibirova, četiri Karpa Sirotića, te pet obrana Aljaža Panjtara koje su u posljednjih deset minuta barem naizgled ponudile Zagrebašima priliku da se rezultatski vrate u utakmicu, međutim za osigurati bodove u Danskoj je jednostavno bilo prekasno.

Zagrebaši tako više u priči o prolasku u sljedeću fazu natjecanja u Machineseeker EHF Ligi prvaka ne ovise sami o sebi već trebaju pobjedu Porta, ili neodlučen ishod, u sutrašnjoj utakmici portugalske momčadi protiv Wisle iz Plocka na samom zapadu Europe.

Sljedeća utakmica PPD Zagreba na rasporedu je već u subotu kada 'Lavovi', u sklopu novog kola Paket 24 Premijer lige za prvaka gostuju u Poreču.

GOG – PPD Zagreb 33:29 (20:12)

GOG: Thulin (6), Dorgelo (4); Pytlick 5, Pedersen 2, Jakobsen 3, Dreyer, Tolbring 5 (3), Madsen 3, Jorgensen 3, Leger 3, Rasmussen 1,  Cehte 2, La Cour 2, Lykke 1, Olsen 3, Clausen. Trener Nicolaj Krickau.

PPD ZAGREB: Slavić (2), Panjtar (4+1); Ćavar 1 (1), Kraljević 3, Klarica 3, Gojun, Srna 3, Klis, Musa, Sirotić 4, Čupić 1 (1), Dibirov 8 (2), Kavčić 1, Dodić 1, Leimeter 2, Grahovac 2. Trener Slavko Goluža.

Izjave nakon utakmice:

Slavko Goluža, trener PPD Zagreba:

Započeli smo dobro, međutim kasnije smo krenuli promašivati neke 'zicere', radili smo greške, vezali četiri isključenja i oni su to iskoristili kako najbolje znaju. U drugom dijelu smo pokazali karakter bez obzira što su oni malo više izrotirali momčad nego inače. Opet smo promašivali neke zicere, ali smo barem imali podršku vratara. Tražili smo brže igrače, zato su malo veću minutažu dobili Karpo Sirotić i Aleks Kavčić, međutim nismo uspjeli doći do poraza. Raspored nam je prilično gust, treba biti iskren, međutim nije to izlika za promašene čiste prilike. Cilj je naravno bio dati sve od sebe, međutim eto nažalost nismo uspjeli stići do bodova. Drago mi je da smo pokazali karakter.

Karpo Sirotić, igrač PPD Zagreba:

Mislim da smo radi nekih 'jeftinih' grešaka, promašenih 'zicera' otvorili njima šansu da se odvoje i pobjegnu na veliku razliku. Na kraju smo stigli skroz do -3, međutim nismo se uspjeli vratiti do kraja. Žao mi je da si sami danas nismo uspjeli osigurati prolazak u sljedeću fazu, smatram da smo zaista ove godine zaslužili proći radi svega što smo pokazali protiv momčadi koje su realno puno jače od nas. Čekamo sutra ishod te utakmice u Portugalu i nadamo se prolasku. 

Photo credit: GOG Gudme

  Povratak na sve vijesti