U neizvjesnoj završnici Zagrebaši slavili u Bitoli!
Objavljeno: 07. 12. 2023 - 8:32

U susretu desetog kola Machineseeker EHF Lige prvaka, rukometaši Zagreba su u četvrtak navečer gostovali u Bitoli kod Eurofarm Pelistera. U neizvjesnoj završnici, Zagrebaši stižu do važne pobjede i velika dva boda predvođeni još jednom nevjerojatnim Matejem Mandićem koji je utakmicu završio sa čak 19 obrana. Luka Lovre Klarica zabio je pet pogodaka, dok je Aleks Kavčič dodao četiri.

‘Lavovi’ su sjajno krenuli u susret, i već nakon nepunih 15 minuta vodili 8:3. Napad su u tom periodu predvodili Yoel Cuni Morales i Aleks Kavčič sa po dva pogotka, dok je sjajni Matej Mandić nastavio u nevjerojatnom ritmu, i prvo poluvrijeme završio sa čak 14 obrana. Gosti do kraja prvog dijela smanjuju zaostatak, međutim Zagrebaši odlaze na odmor sa prednošću od tri pogotka razlike (10:13). Zagreb sjajno starta i u drugom dijelu i sa dva pogotka u nizu ponovno stiže do +5, međutim gosti ponovno pronalaze način da odgovore - obrana Eurofarma je ‘dublja’, Zagrebaši se muče i domaćini nešto više od 10 minuta prije kraja susreta potpuno poravnavaju rezultat (18:18). U neizvjesnoj završnici u kojoj se igralo gol za gol, Zagrebaši su mirniji i spretniji - pogodak za 21:23 tek dvadesetak sekundi prije kraja zabija Karpo Sirotić i time stavlja točku na ‘i’ ovog susreta, te ‘Lavovi’ stižu do nova dva, izrazito važna boda.

Do prve ovosezonske gostujuće pobjede Zagrebaše je sa 19 obrana predvodio Matej Mandić, dok je Luka Lovre Klarica precizan bio pet puta. Aleks Kavčič je dodao četiri pogotka. Kod Eurofarma 14 obrana Khalife Ghedbanea, te osam pogodaka makedonskog reprezentativca Filipa Kuzmanovskog

Na kraju prvog dijela sezone, ‘Lavovi’ tako zauzimaju šestu poziciju Grupe A sa deset bodova - jednim više od norveškog Kolstada, te po bod manje od francuskog PSG, i mađarskog Szegeda. Zagrebaši će ponovno na teren već u ponedjeljak, kada u sklopu Paket 24 Premijer lige gostuju kod Varaždina

Eurofarm Pelister - Zagreb 22:23 (10:13)

Eurofarm Pelister: Lesjak, Ghedbane 14 obrana; Cehte, Tajnik 2, Kisum, Borzas 1, Tankoski, Radivojevic 1, Kuzmanovski 8, Kosteski, Petrovic 4, Atanaseivikj Pavle, Vasilev 2, Peshevski 3, Seri, Atanaseivikj Petar 1. Trener Branislav Angelovski.

Zagreb: Grbavac, Mandic 19 obrana + 1 pogodak; Kos 1, Ćavar, Faljić 1, Klarica 5, Gojun, Srna 2, Klis, Sirotić 1, Čupić 3, Dibirov 2, Kavčič 4, Glavaš, Cuni Morales 3, Suholežnik. Trener Andrija Nikolić.

Izjave nakon utakmice:

Andrija Nikolić, pomoćni trener Zagreba:
Znali smo kakvu momčad ima Eurofarm, najavljivali smo tešku utakmicu. U prvom poluvremenu smo imali priliku možda i prije rješiti pitanje pobjednika u ovom susretu, međutim najvažnije je da smo na kraju došli do bodova. Čestitam dečkima na pobjedi, smatram da možemo biti zadovoljni sa prikazanim u ovom prvom dijelu sezone gdje smo se ravnopravno borili s momčadima poput Kielcea, PSG-a, te Aalborga. Neke smo i pobijedili. Cilj je naravno nastaviti u ovom tempu, i smatram da je pred nama svijetla budućnost.